Vamprahův Článek Je Good

17. října 2008 v 13:18 | Adm[Lewa],Adm[Jou] |  info

Bionicle

12.10.2008

Všichni znáte světoznámou firmu na výrobu Lega. Tato firma vyrábí mnoho druhů těchto stavebnic a jednou z nich je jedno nejznámější lego Bionicle.
Toto lego se už vyrábí spoustu let a vyšlo mnoho filmů s tímto legem. A příběh celého Bionicle si můžete přečíst.

ObrazekVše začalo, když se zrodili dva bratři Makuta a Mata-nui.
Makuta měl chránit obyvatele (matorany) ve městech a na všech ostrovech. Ale Makuta uvrhl svět do stínů.Ve městě Metru-nui vyhladil všechny strážce města
A ochránce řádu Mata-nui Toa.Jeden však přežil a z chrámu toa vzal šest posvátných kamenů.

Turaga Duma, hlava Metru-nui,dal rozkaz matoranovi jménem Vakama úkol.
Vakama měl vyrobit masku času. Mezitím toa Lhikan,poslední žijící toa,pronásledován temnými lovci rozesílal kameny po metru-nui vybraným matoranům,ale u vakami byl zajat temnými lovci.
Matorané se sešli v chrámu toa,a tam se s nimi něco stalo, proměnily se v toa,šest nových ochránců města se dostávali k hrozivé pravdě,turaga Duma nebyl turaga,jak si toa mysleli, nýbrž jen jeho tělo s duší Makuty.
Makuta zajal matorany a převtělil se do své původní podoby.Toa však Makutu porazili.

Zanedlouho se toa vrátili do města, aby osvobodily matorany,ale Makuta je nenechal nestřežené.Matorany teď hlídá král povoučích netvorů visoraků Sidorak s královnou Roodakou.Toa se dostanou do jejich zajetí a promění se do toa hordika(napůl toa,napůl nestvůra).

Ale šestice vedená vakamou vyhledá bájného Keetongu a s jeho pomocí se dostanou do kolosea.Roodaka má své plány až získá šest živlů od toa(oheň,voda,vzduch,led,země a kámen),tak probudí Makutu z prokletí. V tom jí toa zabrání, ale Vakama se přidá na stranu Sidoraka.Roodaka získá všech šest živlů od toa,ale jak probudila pána stínů Makutu zemřela.Matorané byli vysvobozeni a toa se přemístili na ostrov Mata-nui,kde se stanou turagy.
Makuta se dostal na Mata-nui už dávno a uvrhl svého bratra do hlubokého spánku.

ObrazekMatorané nezůstanou na ostrově nestřežení. Ochraňuje je šest nových toa.Jednou najde jeden matoran masku Světla, jednu z nejmocnějších masek ve vesmíru, ale Makuta chce masku a pokud jí získá bude svět uvalen do temnot.
Je
tu
jedna spása Svět může zachránit toa světla,který nosí masku světla.Turaga vakama vyšle matorana Takuu a Jallera,aby našli toa světla a přinesli mu masku.Makuta se ale nevzdává a vypustí své syny Rakshi,kteří hledají masku světla.Takua a Jaller skončí na posvátném místě,kde se střetnou toa a Rakshi.Takua zjistí,že on je nositel masky.Když si masku nasadí stane se z něj Takanuva toa světla a zničí Makutu.Makuta již po útoku Takanuvy zemřel,ale jeho duch stále přebývá.Toa probudí Mata-nui a všude zavládne mír.

Zanedlouho Mata-nui umírá a může mu pomoct jedině maska života(kanohi ignika).Tak se vydávají Jaller a dalších pět matoranů masku najít.Maska je ukryta na plovoucím ostrově voya-nui,kde se matorané změní na toa a začnou hledat masku.S jedním nepočítali s nepřáteli,kteří chtějí masku také,jmenují se Piraka.Ti probudí svého krále který byl ukryt v sopce ve středu ostrova.Královo jméno Vezon je pro tamní matorany tak děsivé,že ho radši ani nevysloví.Toa se utkají na pláži ostrova s Piraka.Vezon nechce masku vydat i když Piraka už jsou poražení,a tak promění svého pavouka na obrovského draka.Matoro,toa ledu,se nezalekne a srazí Vezonovi masku z hlavy.Maska ale ke smůle toa spadne do oceánu.

ObrazekToa se nezaleknou a vydávají se v nové zbroji za ní do hlubin moře. Na dně oceánu je město Mahri-nui,kde žijí také matorané,ale utlačovaní Barraki mořskými bojovníky, kteří utekli z vězení. Ty se snaží pochytat žalářník
Hydraxon.Toa vyráží do hlubin a narazí tam na svého největšího protivníka Makutu,který si také přišel pro masku,nýbrž ne ve své podobě ale převtělený do robota maxilose.Makuta zjistí že není sám kdo chce ovládnout svět,je tu i Karzahni vládce Barraki a jeho armáda mořských tvorů.Toa se rozejdou a matoro narazí na masku života,kterou si nasadí a tím vysvobodí Mata-nui.Masku i s ostatními dopraví turagům,ale cestou se ztratí a objeví se ve středu vemíru v jeskyni Karda-nui.

Toa z Mata-nui se pustí do střdu vesmíru, kde se rozdělí na dvě skupiny.
První skupina se utká ve vzduchu s bratrstvem Makuty.Makuta znovu ožije a pouští se do boje se svým bratrstvem. Maska života si mezitím vytvoří tělo a stává se toa ignika.
Druhá skupina se v bažinách pod Karda-nui utkává s dalšími členy bratrstva.
Toa však objevili Codrex.Codrex je železná koule ve které všichni toa zjistí odkud pocházejí. Dva z nich nase dají na vzdušné stroje a Antroz,člen bratrstva,
Ukradne třetí stroj.Toa světla se vydává na pomoc ostatním, ale cestou ho Makuta zmutuje a on se stává mnohem silnějším, ale neví
ke komu patří jestli k toa nebo k makutovi.

Ve sředu vesmíru se strhne
bitva jakou ještě vesmír nezažil.

Marek Kulhavý
Obrazek


A Ještě Pár Smajlů!:123456789101112131415161718192021222324252627282930
Versus Versus
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama